Uśpienie psa to czasem jedyne właściwe rozwiązanie
 Oceń wpis
   

 uśpienie psa

Większość psiaków to wspaniali przyjaciele człowieka, którzy z radością merdają ogonem na widok dzieci i dorosłych. Jednak nigdy niczego nie można być pewnym, ponieważ mogą zdarzyć się w życiu sytuacje, w, których nawet najmilsze psy zachowają się nie tak jak powinny. Konsekwencji nieprzewidzianych zachowań może być wiele a wśród nich zdarzyć się może, iż psy, ulegną wypadkowi na tyle poważnemu, iż trzeba będzie skrócić ich cierpienie. Czasem zdarza się również, że psy cierpią na ciężkie choroby nieuleczalne.

Odpowiednia opieka nad chorymi zwierzętami pozwala im na dość długie i szczęśliwe życie. Jednak niektóre choroby, na które cierpią psy są na tyle poważne, że psy owszem żyją, ale życie to jest pasmem niekończącej się udręki. Opiekunowie zwierząt powinni dbać o ty by ich psy przechodziły regularne badania i szczepienia. Mimo to może zdarzyć się, iż zwierzak kogoś pogryzie i pojawi się podejrzenie wścieklizny, przez co zostanie uznany za szczególnie niebezpiecznego. Sytuacje wspomniane wyżej mogą prowadzić niestety do uśpienia.

pies

O uśpieniu zwierzęcia zwykle decyduje właściciel i choć jest to decyzja bardzo trudna, czasem trzeba ja podjąć by ulżyć cierpiącemu przyjacielowi. Koszty uśpienia psa zależne są od wielkości zwierzęcia, ponieważ inna jest ilość zużytego do zastrzyku środka nasennego u sarenki a inna u bernardyna. Uśpienie psa, bowiem to jak sama nazwa wskazuje nic innego jak tylko podanie mu nadmiernej ilości środków nasennych.

Koszty uśpienia psa zwykle wynoszą od kilkudziesięciu do stu złotych, jeśli zabieg odbywa się w klinice weterynaryjnej. Jednak lepiej jest opłacić wyższe koszty uśpienia psa i zamówić wizytę domową, która pozwoli uniknąć psiakowi stresu w ostatnich godzinach życia. Koszty uśpienia psa wliczane są do kosztów medycznych, jakie pokrywa ubezpieczenie kosztów leczenia psa.

I chociaż sam zwrot kosztów uśpienia zwierzaka nie jest powodem do zakupu tegoż ubezpieczenia, to jednak warto je posiadać by móc pomóc potrzebującemu psiakowi na czas i uniknąć konieczności skrócenia jego cierpień.

Komentarze (1)
Niedobory witamin a choroby drobiu Nie taki myśliwy straszny jak go...

Komentarze

2013-12-22 01:21:16 | *.*.*.* | sw-elzbieta.com
Re: Uśpienie psa to czasem jedyne właściwe rozwiązanie [0]
pozdrowienia :) skomentuj